Najciekawsze szlaki Pienin

Pieniny noclegi z wyżywieniem oferują niezapomniane widoki oraz wiele ciekawych miejsc, dlatego też turyści często mają dylemat co zobaczyć jako pierwsze. Świetną opcją dla osób aktywnych są rozwinięte na tym terenie szlaki turystyczne, których pokonanie zajmuje długie godziny pełne wrażeń.

Pieniny noclegi najbardziej kojarzone są ze szczytem Trzy Korony, na który dostać się można z różnych stron, różnymi szlakami. Jedna droga prowadzi szlakiem żółtym przez wapienny wąwóz Szopczański do przełęczy Szopka, gdzie należy wejść na szlak niebieski prowadzący na jeden ze szczytów, jakim jest Okrąglica. Inną opcją jest przejście ze szlaku żółtego na zielony, prowadzący niezbyt stromo pod górę, a większość trasy otoczona jest lasem dającym cień podczas upalnych dni.

Kolejnym ciekawym punktem wartym odwiedzenia jest Góra Zamkowa, na którą również dostać można się dwoma szlakami wychodzącymi ze Sromowiec Niżnych. Trasa dłuższa, ale ciekawsza, prowadzi szlakiem żółtym przez wąwóz Sobczański i Trzy Korony. Krótszy szlak zielony natomiast wiedzie polaną Ligarki na Kosarzyska, gdzie łączy się ze szlakiem niebieskim umożliwiającym dotarcie do Góry Zamkowej.

Pieniny tanie noclegi najlepiej jednak zwiedzić najdłuższą z tras, na którą warto poświęcić swój czas ze względu na najpiękniejsze widoki i najważniejsze szczyty. Zaczyna się ona, tak jak poprzednie, szlakiem żółtych w Sromowcach Niżnych, przechodząc na przełęczy Szopka w szlak niebieski, prowadzi przez Trzy Korony, Górę Zamkową, Bajków Gronik, Czerteź, Czertezik na Sokolicę, skąd zejść dotrzeć można do Szczawnicy przez Dunajec.