Murzasichle dla miłośników gór

Murzasichle noclegi – to miejscowość na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie można doskonale odpocząć w ciszy i spokoju. Dotarła tu już również cywilizacja, gdyż są tutaj sklepy, a także lokale, w których można przekąsić małe co nieco. Kolejnym atutem jest lokalizacja, zapewniająca wspaniałą bazę wypadową w góry. Nazwa jest połączeniem nazwy dwóch osad podzielonych kiedyś rzeką Sichła: Mur i Zasichle. Murzasichle domki
Jednym z ważnych zabytków miasta jest Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej – Piękny drewniany kościółek wybudowano w 1955 r. W jego wnętrzu znajduje się kopia XIII-wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku.

Początki  istnienia miejscowości Murzasichle datuje się na 1630 rok. Wioska leży u podnóża Tatr i na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego na wysokości 820–950 m n.p.m. w południowej części Skalnego Podhala i rozciąga się pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Obecnie jej główna funkcja to letniskowo-wypoczynkowa. Murzasichle pokoje gościnne
Drugi człon nazwy wywodzi się od nazwy podmokłego lasu Sichła, graniczącego z miejscowością. W pobliżu lasu była położona wieś, której nazwa wzięła się właśnie od jej położenia Zasichle – co oznacza za lasem Sichła. Zasichle sąsiadowało z wsią Mur. Gdy te dwie osady połączyły się ze sobą powstała wieś o nazwie Murzasichle pokoje do wynajęcia.

Warto odwiedzić Izbę Regionalną u Gąsieniców w Murzasichle pensjonaty, posłuchać można starych prawd o Podhalu. Po drodze napotkać można kilka karczm regionalnych, gdzie można posmakować wspaniałych tradycyjnych potraw. Oprócz atrakcji dla ciała, znaleźć można w Murzasichlu coś dla ducha. Warto odwiedzić choćby liczący ponad 50 lat, utrzymany w góralskim, regionalnym stylu Kościół pod wezwaniem NMP, gdzie odprawiane są msze z muzyką i śpiewem góralskim. Mniej aktywnych turystów zadowoli na pewno wspaniały widok na Tatry od Murania przez Granaty, Zawrat i Świnice, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów.